Yenilikçi

Stratejiler

Mısır yağı Vitamin E zengini olup özellikle dermatolojik sağlık açısından faydalıdır. Barındırdığı yağ asitleri ile enerji sağlamaktadır.

Mısır yağı Vitamin E zengini olup özellikle dermatolojik sağlık açısından faydalıdır. Barındırdığı yağ asitleri ile enerji sağlamaktadır. Araştırmalar mısır yağının kolesterol seviyesinin kontrol altında tutularak azaltılmasında ve kalp hastalıkları risklerini azaltmakta olumlu etkileri olduğunu ortaya koymaktadır. Mısır yağı içerisinde zengin çoklu doymamış yağ asit konsantrasyonları bulunmaktadır. Mısır yağı linoleik asit içeriği çocuk gelişimi, cilt ve saç sağlığı açısından faydalı bulunmaktadır. Mısır yağı içerdiği antioksidanlar ve tokoferoller bakımından faydalı bulunmaktadır.

Mısır yağı lezzet ve aroma bakımından diğer rafine yemeklik yağlardan ayrılmaktadır. Mısır yağı genellikle kolay sindirim özellikleri bakımından tercih edilmektedir. Mısır yağı kolay okside olmaz ve yüksek sıcaklık derecelerine dayanıklıdır. Çoklukla derin kızartmalarda kullanılmaktadır.

Sosyal Medya

Mebs Since 1998

Sizi Arayalım

Hizmet Listesi